Evde olduğumuz şu günlerde pek çoğumuz enerjimizi evimizle, mutfağımızla ve kendimizle ilgilenerek harcıyoruz. Bu süreçte doğal, organik ürünlere ve evde yapılan tariflere de ilgi oldukça artmış bulunuyor. Tam da durum böyleyken, biz de sizlere evde uygulayabileceğiniz ve malzemeleri kolayca bulabileceğiniz bir yüz maskesi tarifi vermek istedik.
Özellikle yüzdeki yağlanmaya bağlı sivilcelenme problemi yaşayanlar için bu tarif oldukça yararlı olacaktır. Maskenin hazırlanması ve uygulanması ise oldukça kolay, malzemelerimiz:
Doğal gül suyu ve bebek pudrası olarak da bilinen beyaz pudra.
1 tatlı kaşığı pudrayı bir kaba konulur ve üzerine krem kıvamını elde edecek kadar gül suyu eklenerek, karıştırılır. Ortaya çıkan macun kıvamına gelen maske, göz ve göz altlarına gelmeyecek şekilde tüm yüze uygulanır. 30 dakika bekletildikten sonra, maske ılık su ile yıkanarak temizlenir.

Yüzünüzü iyice yıkadıktan sonra nemlendirmek amacıyla yüzünüze tekrar gül suyu sürebilirsiniz. Bu, sizi hem ferahlatacak hem cildinizi nemlendirecektir.

Cildimiz en hassas yerimiz o sebepten yüzümüze kullandığınız gül suyunun sentetik olmaması yani doğal olması önemlidir. Bu yüzden kullandığınız gül sularında herhangi bir katkı maddesinin bulunmamasına (esans, yağ vb.) dikkat ediniz.

Uyarı, maskeyi uyguladığınızda eğer gül suyunuz doğal ise yüzünüzde bir miktar yanma olması normaldir.

Keyifli ve sağlıklı günlerde kullanmanız dileğiyle…

Gül Ürünlerimiz